| LED Type | SMD |
| LED Quantity (leds/m) | 120 leds/m |
| Typical Color Temperature | 2700K/3000K/4000K/6000K |
| Work Voltage | AC 120V |
| Power | 10 w/m |
| Ra | 80+ |
| Cutting Unit | 50 mm |
| PCB Width | 10 mm |
| IP Rating Opthional | IP67 |
| Adhesive Tape | Transparent tape |
| Model No. | Specification | |||||||||
| LED Type | LED Qty (pcs/m) | Color | Color Temperature | Work Voltage | Power | Brightness | Ra | Cutting Unit | PCB Size | |
| J2000S-BS-65K-V120-R80-W10 | COB | 120 | White | 6000K±300K | AC 120V | 10 W/M | 1000Lm | 80+ | 50 mm | 10*4.5mm 50m/Roll |
| J2000S-BS-40K-V120-R80-W10 | Natural White | 4000K±200K | ||||||||
| J2000S-BS-30K-V120-R80-W10 | Warm White | 3000K±100K | ||||||||
| Package 1: 500m per carton |
|
1 cable
1 head plug 1 head cap 2 end caps per roll 1pcs glue per carton |