| LED Type | COB |
| LED Quantity (leds/m) | 540 leds/m |
| Typical Color Temperature | Digital RGB |
| Work Voltage | 24V |
| Power | 14W/M |
| Ra | / |
| Cutting Unit | 100mm |
| PCB Width | 15 mm |
| IP Rating Opthional | IP20/IP67 |
| Adhesive Tape | 3M 9495LE 300MP |
| Model No. | Specification | |||||||||
| LED Type | LED Qty (pcs/m) | Pixel per Meter | Color Temperature | Work Voltage | Power | Brightness | Ra | Cutting Unit | PCB Size | |
| D5000-540-DRGB-V24-NWP-W14-P12-A3-SM512 | COB | 540 | 10 SM522SAS |
Digital RGC | 24V DC | 14W | 590lm | / | 100 mm | 5000*12mm 3 OZ |
| Package 1: 500m per carton |
|
5m/roll
250m/CTN 57x43x24cm / 12.4kg |