| LED Type | COB |
| LED Quantity (leds/m) | 720leds/m |
| Typical Color Temperature | RGB+(3000K~6500K) |
| Work Voltage | 24V |
| Power | 21w/m |
| Ra | 90+ |
| Cutting Unit | 83.3mm(24V) |
| PCB Width | 12mm |
| IP Rating Opthional | IP20 |
| Adhesive Tape | 3M 9495LE 300MP |
| Model No. | Specification | ||||||||
| LED Type | LED Qty (pcs/m) |
Color Temperature | Work Voltage | Power | Lumen (Lm/m) |
Ra | Cutting Unit |
PCB Size | |
| A5000-896-RGBXK-V24-NWP-P12-2 | COB | 720 | RGB&(3000k~6500k) | 24V DC | 21W/M | 950-1300Lm | >90 | 83.3mm(24V) | 5000*12mm 2 oz |
| Package 1: 500m per carton |
|
Inner box: 25rolls 125m
34x20x22 cm / 3.2kg Outer Box :4 inner boxes 500m 42x35x46cm / 14kg |