| LED Type | COB |
| LED Quantity (leds/m) | 1600leds/m |
| Typical Color Temperature | 3000K,4000K,6500K |
| Work Voltage | DC 24V |
| Power | 40 w/m |
| Cutting Unit | 25mm |
| PCB Width | 30mm |
| IP Rating Opthional | IP20 |
| Adhesive Tape | 3M 9495LE 300MP |
| Model No. | Specification | IP Rating Option | ||||||||
| LED Type | LED Qty (pcs/m) |
CCT | Work Voltage | Power | Lumen (Lm/m) |
Ra | Cutting Unit |
PCB Size | ||
| A5000-V1600-30K-V24-R90-NWP-W40-P30-A2 | COB | 1600 | 3000K±150K | 24V DC | 40W/M | 4000-4600Lm | >90 | 25mm | 5000*30mm 2 oz |
IP20 |
| A5000-V1600-40K-V24-R90-NWP-W40-P30-A2 | 4000K±200K | |||||||||
| A5000-V1600-65K-V24-R90-NWP-W40-P30-A2 | 6500K±300K | |||||||||
|
5m/roll
150m/carton 57*43*24cm, 13kg |