| LED Type | 2812B |
| LED Quantity (leds/m) | 48 leds/m |
| Typical Color Temperature | RGB |
| Work Voltage | 5V DC |
| Power | 10 w/m |
| Ra | / |
| Cutting Unit | 3 LEDs 20.83mm |
| PCB Width | 8mm |
| IP Rating Opthional | IP20/IP65/IP67/IP68 |
| Adhesive Tape | 3M 9495LE 300MP |
| Model No. | Specification | |||||||||
| LED Type | LED Qty (pcs/m) | Color | Color Temperature | Work Voltage | Power | Brightness | Ra | Cutting Unit | PCB Size | |
| FB2812B-48-RGB-V5-NWP | 2812B | 48 |
RGB | RGB | 5V DC |
10W/M |
/ | / | 3 LEDs 20.83mm | 5000*8mm 2 OZ |
| Package 1: 500m per carton |
|
Inner box: 25rolls 125m
34x20x22 cm / 3.15kg Outer Box : 4 inner boxes 500m 42x35x46cm / 13.6kg |