| LED Type | Two-in-one SMD2835 |
| LED Quantity (leds/m) | 120 leds/m |
| Typical Color Temperature | 2700-6500K Adjustable |
| Work Voltage | 24V |
| Power | 19W/M |
| Lumen(Lm/m) | 880 Lm |
| Ra | 90+ |
| Cutting Unit | 6 LEDs 50mm |
| PCB Width | 5mm 2 OZ |
| IP Rating Opthional | IP20 |
| Adhesive Tape | 3M 9495LE 300MP |
| Model No. | Specification | |||||||||
| LED Type | LED Qty (pcs/m) | Color | Color Temperature | Work Voltage | Power | Brightness | Ra | Cutting Unit | PCB Size | |
| A2835-120-CCT-V24-NWP-P5 | Two-in-one SMD2835 |
120 | Color Temperature Adjustable | 3000-6500K Adjustable |
24V DC | Max power:19W/M | 880 Lm | >90 | 6 LEDs 50mm |
5000*5mm 2 OZ |
| Package 1: 500m per carton |
|
Inner box: 25rolls 125m
34x20x22 cm / 2.1kg Outer Box :4 inner boxes 500m 42x35x46cm / 8.8kg |