| LED Type | COB |
| LED Quantity (leds/m) | 840leds/m |
| Typical Color Temperature | RGBCCT |
| Work Voltage | 24V |
| Power | 23 w/m |
| Cutting Unit | 71.4mm |
| PCB Width | 10mm |
| IP Rating Opthional | IP20 |
| Adhesive Tape | 3M 9495LE 300MP |
| Model No. | Specification | |||||||||
| LED Type |
Chips /Meter |
Pixles /Meter |
CCT | Work Voltage | Power | Lumen (Lm/m) |
Ra | Cutting Unit |
PCB Size | |
| S5000-840-DRGBCCT-V24-NWP-W23-P10-A2 | COB | 840 | 28 | Digital RGBCCT | 24V DC | 23W/M | / | / | 71.4mm | 5000*10mm 2 oz 3535 |
| Package 1: 500m per carton |
|
5m/roll
250m/carton 57x43x24cm / 11.4kg |