| LED Type | COB |
| LED Quantity (leds/m) | 432leds/m |
| Typical Color Temperature | RGB |
| Work Voltage | 12V |
| Power | 8 w/m |
| Cutting Unit | 62.5mm |
| PCB Width | 10mm |
| IP Rating Opthional | IP20/67 |
| Adhesive Tape | 3M 9495LE 300MP |
| Model No. | Specification | |||||||||
| LED Type |
Chips /Meter |
Pixles /Meter |
CCT | Work Voltage | Power | Lumen (Lm/m) |
Ra | Cutting Unit |
PCB Size | |
| S5000-432-DRGB-V12-NWP-W8-P10-A2 | COB | 432 | 16 | Digital RGB | 12V DC | 8W/M | / | / | 62.5mm | 5000*10mm 2 oz |
| Package 1: 500m per carton |
|
Inner box: 25rolls 125m
34x20x22 cm / 3kg Outer Box: 4 inner boxes 500m 42x35x46cm / 13kg |