| LED Type | COB |
| LED Quantity (leds/m) | 720leds/m |
| Typical Color Temperature | Digital RGB |
| Work Voltage | 24V |
| Power | 21 w/m |
| Cutting Unit | 50mm |
| PCB Width | 12mm |
| IP Rating Opthional | IP20/67 |
| Adhesive Tape | 3M 9495LE 300MP |
| Model No. | Specification | |||||||||
| LED Type |
Chips /Meter |
Pixles /Meter |
CCT | Work Voltage | Power | Lumen (Lm/m) |
Ra | Cutting Unit |
PCB Size | |
| D5000-720-DRGB-V12-NWP-W12-P12-A2 | COB | 720 | 20 | Digital RGB | 12V DC | 12W/M | / | / | 50mm | 5000*12mm 2 oz 3535 |
| D5000-720-DRGB-V24-NWP-W21-P12-A2 | COB | 720 | 20 | Digital RGB | 24V DC | 21W/M | / | / | 50mm | 5000*12mm 2 oz 3535 |
| Package 1: 500m per carton |
|
Inner box: 25rolls 125m
34x20x22 cm / 3.2kg Outer Box :4 inner boxes 500m 42x35x46cm / 14kg |